Warning: Use of undefined constant register_sidebar - assumed 'register_sidebar' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/template/functions.php on line 48

Warning: Parameter 2 to title_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
 niePEŁNOSPRAWNY turysta

niePEŁNOSPRAWNY turysta

O mnie

Łukasz Hećman. Prawnik. Doktorant. Fascynat sportu. Kiedyś sportowiec-bramkarz, dziś niepełnosprawny na wózku. Tu przede wszystkim podróże – małe i duże.  Nie koniecznie dalej, może być całkiem bliziutko.

Po co w ogóle kolejny blog podróżniczy?

Niektórym wydaje się, że zwiedzanie na wózku inwalidzkim jest niewykonalne. Bzdura! Ograniczenia są tylko w głowie. Co prawda nie bezpodstawny jest pogląd, że na swej drodze można spotkać wiele utrudnień, czasem nie do przeskoczenia, ale świat jest na tyle duży, że można wybrać coś „zamiast”.

Strona powstała przede wszystkim dlatego, że wyjeżdżając gdziekolwiek staram się znaleźć jakieś informacje o udogodnieniach lub problemach mogących, mnie jako „wózkowicza” na miejscu spotkać. Do jakich atrakcji turystycznych mogę wejść, do jakich nie. Jakie przysługują zniżki. Przy każdym wyjeździe problem powraca… Brak jakikolwiek informacji lub informacje naprawdę mega ogólnikowe. Po którymś razie postanowiłem sam zająć się tematem i przekazywać, empirycznie sprawdzone u źródła informacje. Mam nadzieję, że ktoś z nich skorzysta lub uaktualni, a może także podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami, do czego gorąco zachęcam.

niePEŁNOSPRAWNYturysta.pl ma wszystkim zaszczepić chęć podróżowania, pokazać, ŻE SIĘ DA!

Na marginesie chciałby zaznaczyć, że pomysł strony zrodził się w 2014 r., tak naprawdę więc, dopiero wycieczki od roku 2014 są odbywane bardziej świadomie pod kątem przygotowania ich opisu zgodnie z misją strony. Proszę więc o nieco wyrozumiałości w stosunku do opisów wcześniejszych wypraw 😉 .

DSC_0401Moją „działalność” blogową zauważyło kilka mediów ogólnopolskich. Byłem gościem m.in.  Dzień Dobry TVN Zielone Drzwi czy spotkania podróżniczego „PÓŁNOC POŁUDNIE” (z którego relację zobaczyć można na Pomorska TV), gdzie opowiadałem o swoich wózkowych eskapadach. Kliknijcie i zobaczcie sami.

O moich podróżach można było także przeczytać na łamach portalu niepełnosprawni.pl w dziale „Opinie”.

Gwoli wypełnienia zakładki, zgodnie z jej nazwą, pozwolę sobie jeszcze na kilka słów o sobie w innej materii.

Mottem, które jest moją życiową wskazówką, jest paremia św. Augustyna „Póki walczysz jesteś zwycięzcą.” Proste i niebywale prawdziwe. Realizując powyższe, staram się w życiu nie poddawać i spełniać marzenia – wymarzone studia, ciekawa praca, ale i samorealizacja w zakresie szeroko pojętego pisania – moje publikacje można znaleźć w fachowych periodykach prawniczych jak Studia Europejskie, Rozprawy Ubezpieczeniowe, Państwo Dobrze Urządzone czy Kortowski Przegląd Prawniczy. Przez jakiś czas pisałem także na stronach portalu zajmującego się bezpieczeństwem ruchu drogowego brd24.pl (dział prawo). Miałem także przyjemność współtworzyć i pisać dla jednego z największych portali polskich tifosi włoskiego AC Milan.

Tak doszedłem do jeszcze jednej mojej ogromnej pasji – sportu. Od najmłodszych lat moje serce jest czerwono-czarne, a po zapuszczeniu korzeni w Gdańsku, podzieliło się także na biało-zielone barwy.

Kontakt w każdej sprawie związanej z portalem: kontakt@niepelnosprawnyturysta.pl

Portal na FACEBOOK’u   https://www.facebook.com/niepelnosprawny

Mój twitter   https://twitter.com/lukahecman

Instagram: luka_hecman

 ∗∗∗Komentarze

monica w dniu 6 marca 2016o12:45 Odpowiedz

trzymam kciuki i podziwiam !!! czekam na dalsze posty i informacje dające wózkowiczom nadzieję , i będące wielkim ułatwieniem w planowaniu podróży !!!

niePEŁNOSPRAWNYturysta.pl w dniu 6 marca 2016o19:56 Odpowiedz

Miód na serce! 🙂 Dzięki, kolejne wyjazdy i wpisy przed nami!

Anna Sierant-Giec w dniu 22 maja 2018o12:13 Odpowiedz

Szanowny Panie,
kontaktuję się z Panem w imieniu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Na wstępie chciałam przekazać wyrazy podziwu dla Pana pracy i jakości publikacji. Zamieścił Pan na swoim blogu w 2014 i 2015 roku posty dotyczące dwóch obiektów muzealnych w Gdańsku- Muzeum Narodowym i Europejskim centrum Solidarności. Czy w niedalekiej przeszłości odwiedził Pan może Trójmiasto i mógłby Pan podzielić się uwagami dotyczącymi jego przystosowania do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich?
Pozdrawiam serdecznie
Anna Sierant-Giec
501-545-366

Dodaj komentarz